Blogi Podkategoria: Blogi

 • Blog alkoholika »

  Ta ciężka choroba zrujnowała mi życie, mało go nie odebrała. Jednak dzięki pomocy specjalistów, dzięki terapii, wsparciu przyjaciół z AA, obecnie trzeźwieję. Swoje przygody, polecenia w sensie referencje aktualizuję w tym blogu. Nie jestem fachowcem, to tylko takie tam ludzkie banialuki. Jeżeli uda się pomóc choć jednej osobie w znalezieniu drogi do trzeźwości to już będę zadowolony.

  Data dodania: 13 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Filozofia wyznawcy »

  Każda epoka w dziejach ludzkości wiąże się z powstaniem innych nurtów filozoficznych. Ale jedna rzecz łączy je wszystkie. W każdej niezależnie czy nacechowanej podejściem empirycznym czy racjonalistycznym występowały nurty związane z ateizmem i religijnością. Ludzkość w dużej mierze chce wierzyć w życie pozagrobowe, mieć nadzieję, ze nie umrzemy całkiem. Ma wiarę, że nie żyjemy tylko po to aby umrzeć, po drodze przekazać geny, utrzymać gatunek ludzki. Gdy porównamy poglądy wyznawców różnych religii okaże się że są one zbieżne, na naszym blogu przedstawiamy te związane przede wszystkim ze społeczną dżumą jaka jest alkoholizm.

  Data dodania: 18 05 2013 · szczegóły wpisu »
 • Odwyk alkoholowy »

  W naszym Kraju żyje ok. 4-5 milionów osób z problemem uzależnienia od silnych substancji psychoaktywnych. Medycyna ma w stosunku do nich bardzo ograniczona ofertę. Nowoczesne farmakologiczne metody leczenia zależności dopiero zyskują popularność. Dlatego wspólnoty samopomocowe typu AA i AN wciąż odgrywają ogromna rolę w terapii uzależnień.

  Nowe technologie w tym internet niosą ze sobą nowe możliwości dotarcia do osób uzależnionych, ich wsparcia, niesienia pomocy i psychozo-edukacji. Właśnie dlatego pisze tego bloga i zapraszam do dyskusji i czytania.

  Data dodania: 25 02 2016 · szczegóły wpisu »
 • Drukuj z nami »

  Masz pomysł, czekamy, drukujemy wszelkie dobre inicjatywy. Nasz blog pomoże Ci zaistnieć w sieci, zyskasz popularność, będziesz sławny. Wiesz co oznacza dziś treść to dobrze, jest praktycznie zapłatą za poniesione koszty czas, inwencję, pomysły. Drukuj z nami, będziesz zadowolony, Google Cię doceni. Dołącz do grupy zwariowanych przyjaciół, bądź w kontakcie, korzystaj z porad i wykorzystaj inwencję kolesi. Drukuj w sieci swoje strony, witryny, poglądy.

  Data dodania: 30 03 2013 · szczegóły wpisu »
 • Zarządzanie czasem »

  Pokazany w tym miejscu blog tematyczny poświęcony jest zagadnieniu gospodarowania czasem. Wątek ów jest bardzo na czasie, bo teraz niemal każdemu brakuje czasu, a zasoby wiedzy wyłuszczone na witrynie nie tylko dotyczą teorii na temat gospodarowania czasem, lecz też zaprezentowane są ćwiczenia mające na celu lepszą organizację własnego czasu. Wyznaczanie celów, prawo Parkinsona, organizacja pracy - to jedne z masy zagadnień tutaj poruszanych. Dla ułatwienia autorzy bloga posegregowali teksty w tematyczne działy takie jak cele, planowanie czy problemy organizacyjne. Na dodatek internauci mogą brać udział w periodycznych sondach związanych z organizacją i gospodarowaniem czasem. Całość bloga zbudowano w przystępny sposób, a same materiały są napisane w zrozumiały sposób, dlatego każdy skorzysta z wiedzy tu zgromadzonej.

  Data dodania: 04 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Maksymilian pisze »

  To mój pierwszy blog, nie mam wprawy jednak szybko się uczę. Jestem magistrem psychologii, obecnie szkolę się w psychoterapii uzależnień, uczestniczę w procesie certyfikacji, chcę zdobyć tytuł specjalisty.
  Po studiach rozpocząłem pracę czyli staram się zdobywać umiejętności praktyczne. Większość czasu poświęcam na zajęcia w stacjonarnym OTU, dodatkowo kilka godzin na terapie indywidualne w Poradni. Staram się w swoim blogu informować o nowych sposobach na skuteczne terapie zależności. Np. mój wpis traktuje o nowych trendach, bardziej biologicznym spojrzeniu na alkoholizm. Zapraszam do częstego odwiedzania tej witryny.

  Data dodania: 06 05 2013 · szczegóły wpisu »
 • Czy odwyk jest tak trudny? »

  Chorzy na alkoholizm gdy słyszą o odwyku dostają ciarek lub wpadają w dysforie. Lęk, drażliwość, niepokój, samo słowo odwyk dla czynnych alkoholików brzmi jak "piekło". Jak każda choroba psychiczna również ZZA łączy się z brakiem krytycyzmu. Pacjenci minimalizują, wypierają szkody związane z piciem. Przeważnie zaszkodziła im sałatka lub popitka, przecież wszyscy wiemy ile się dziś dodaje chemii. Wódka nie szkodzi a piwo to nie alkohol. Każdy zna bzdury, mity często powtarzane nawet przez niedouczonych lekarzy, lampka koniaku pomaga na serce, kieliszek wina jest dobry na niedokrwistość, piwo pomaga na nerki itd.
  Alkoholicy wymyślą wiele bajek aby móc się napić.
  Gdy nasz problem podejdź do tego merytorycznie, odrzuć emocje. Chyba, że nie chcesz przestać pić i tylko ściemniasz bliskich.
  Współczesne leczenie alkoholizmu cechuje się już wysoką skutecznością. Warunek zgłoś się do profesjonalistów. Uważaj na pajaców, którzy chcą szukać przyczyn dlaczego pijesz itd. Tzw. psychoterapeuci, bez wykształcenia lub z dyplomem szkoły pedagogicznej lub resocjalizacji to osoby z kompleksami, których poziom intelektualny nie pozwolił na studiowanie medycyny a koniecznie chcą coś leczyć. Podobnie nawiedzeni alkoholicy, obecnie nie pijący, uważają że mogą cokolwiek wyleczyć. Sprawdź jak wygląda standard terapii ZZA.

  Data dodania: 19 04 2017 · szczegóły wpisu »
 • Komunikacja interpersonalna »

  Witam, uważam,że umiejętność komunikacji jest dziś kluczowa. Cóż z tego, że masz sporo wiedzy, umiejętności praktycznych, jeżeli nie umiesz tego sprzedać lub przekazać. Tworząc grupę ludzi o różnych zainteresowaniach, rozbiegliśmy się po Świecie, mieszkamy teraz w różnych miastach. Jednak komunikujemy się głównie przez internet. Dlatego popełniamy tego bloga, wymieniamy się poglądami, uczymy się nawzajem, łączy nas zamiłowanie do sieci. Dajemy sprawdzone rady, np. jak podnieść TR stron www, Link jak leczyć częste dolegliwości, jak skutecznie handlować. Generalnie jak nawiązywać i kontynuować kontakty interpersonalne.

  Data dodania: 13 03 2013 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Blogi

Blogi - nowa strona:

Adres: