Najnowsze strony w katalogu Top 20 najnowszych stron w katalogu:

 • Czy odwyk jest tak trudny? »

  Chorzy na alkoholizm gdy słyszą o odwyku dostają ciarek lub wpadają w dysforie. Lęk, drażliwość, niepokój, samo słowo odwyk dla czynnych alkoholików brzmi jak "piekło". Jak każda choroba psychiczna również ZZA łączy się z brakiem krytycyzmu. Pacjenci minimalizują, wypierają szkody związane z piciem. Przeważnie zaszkodziła im sałatka lub popitka, przecież wszyscy wiemy ile się dziś dodaje chemii. Wódka nie szkodzi a piwo to nie alkohol. Każdy zna bzdury, mity często powtarzane nawet przez niedouczonych lekarzy, lampka koniaku pomaga na serce, kieliszek wina jest dobry na niedokrwistość, piwo pomaga na nerki itd.
  Alkoholicy wymyślą wiele bajek aby móc się napić.
  Gdy nasz problem podejdź do tego merytorycznie, odrzuć emocje. Chyba, że nie chcesz przestać pić i tylko ściemniasz bliskich.
  Współczesne leczenie alkoholizmu cechuje się już wysoką skutecznością. Warunek zgłoś się do profesjonalistów. Uważaj na pajaców, którzy chcą szukać przyczyn dlaczego pijesz itd. Tzw. psychoterapeuci, bez wykształcenia lub z dyplomem szkoły pedagogicznej lub resocjalizacji to osoby z kompleksami, których poziom intelektualny nie pozwolił na studiowanie medycyny a koniecznie chcą coś leczyć. Podobnie nawiedzeni alkoholicy, obecnie nie pijący, uważają że mogą cokolwiek wyleczyć. Sprawdź jak wygląda standard terapii ZZA.

  Data dodania: 19 04 2017 · szczegóły wpisu »
 • Esperal Warszawa - "wszywka" »

  Wszywać czy nie wszywać, oto jest pytanie. Psychoterapeuci oczywiście broniąc swoich dochodów mówią nie, chirurdzy tak, z podobnych powodów. A doświadczeni specjaliści mają dylematy. Po zaprzestaniu produkcji "wszywek" na licznych forach powstało tysiące postów, w których głównie rodziny alkoholików domagały się wznowienia sprzedaży Esperalu. Rynek i potrzeby wymusił powrót tego leku do aptek. I trzeba przyznać, że istnieją pacjenci, którzy tylko po implantacji Disulfiramu utrzymują abstynencję.
  Esperal jeszcze długo będzie gorąco dyskutowany. A trzeba wiedzieć, że istnieją firmy w USA, które za kilka tysięcy $ organizują wycieczki do Polski związane z implantacją Esperalu.

  Data dodania: 21 03 2017 · szczegóły wpisu »
 • Blog Kazika psychochologa »

  Początkujący psycholog ma wiele dylematów, w którą stronę się zwrócić. Psychologia to bardzo szeroka dziedzina, praktycznie harmonijny rozwój we wszelkich jej zakamarkach jest niemożliwy. Diagnoza, znajomość psychopatologii, neuropsychologii, zagadnienia związane z kontaktem terapeutycznym, psychoterapia, interwencje, opiniowanie sądowe, ty tylko niektóre kierunki rozwoju. A do tego dziedziny związane z uzależnieniami, reakcjami sytuacyjnymi, depresją, organicznymi uszkodzeniami OUN.
  Właśnie te tematy oraz okoliczności edukacji, zdobywania certyfikatów chcę poruszać na moim blogu.
  Osobiście skłaniam się do drążenia tematu zależności, ponieważ to najlepszy target możliwy w szybkim tempie do osiągnięcia. Najwygodniejsze i najlepiej płatne sa sprawy związane z psychologią biznesu, praktycznie żadna odpowiedzialność, bo brak kontaktu z chorymi, dobrze płatne godziny, można też liczyć na szkolenia opłacane z EU. Jednak środowiska prawdziwego biznesu wolą ludzi bardziej doświadczonych niż młodych psychologów ze świeżymi pomysłami.
  Liczę na odwiedziny i liczne komentarze, zachęcam do dyskusji.

  Data dodania: 24 11 2016 · szczegóły wpisu »
 • Serwis Medyczny - Chory.com.pl »

  Gdy chorujesz, oceniasz Świat pesymistycznie, Twoje funkcje poznawcze są znacznie pogorszone. Szukając informacji o chorobach często ich nie rozumiesz, bardzo ważne jest aby znajdując poprawne merytorycznie teksty je pojmować. Poza tym czytając informacje dla pacjentów rzadko wiemy, które są naprawdę ważne, np. gdy poznajemy listę objawów niepożądanych danego leku lub kuracji nie zdajemy sobie sprawy, które są tak naprawdę podstawowe a które to kazuistyka.
  Tworząc serwis chory.com.pl staramy się oddać w Wasze ręce pożyteczne narzędzie, zarówno dla pacjentów jak i dla terapeutów, zapraszamy, bądźcie aktywnymi użytkownikami.

  Data dodania: 24 04 2016 · szczegóły wpisu »
 • Uzależnienia to również podójna diagnoza »

  Otwierając Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medox, twórcy, lekarze mieli zamiar oddać do użytku placówkę, która będzie przykładać największa uwagę do dokładnej diagnozy i terapii psychiatrycznej. Dotychczas istniejące zakłady nie prowadziły procesu diagnostycznego. Psychiatrę na odwyku można było spotkać sporadycznie. Pacjent miał w większości kontakt jedynie z tzw. terapeutą uzależnień, osobą bez wykształcenia medycznego. Codziennie spotykaliśmy osoby, które z nasilonymi objawami depresji nie były właściwie leczone.
  Tzw. terapeuci nie znając psychopatologii, nie potrafiąc rozpoznać schorzeń towarzyszących przeważnie tłumaczyli pacjentom, że to żal po odstawieniu alkoholu. Niestety czasami kończyło się to samobójstwem.
  W naszym zakładzie to lekarze nadzorują proces leczenia, preferujemy medyczne, biologiczne podejście do choroby

  Data dodania: 16 04 2016 · szczegóły wpisu »
 • Odwyk alkoholowy »

  W naszym Kraju żyje ok. 4-5 milionów osób z problemem uzależnienia od silnych substancji psychoaktywnych. Medycyna ma w stosunku do nich bardzo ograniczona ofertę. Nowoczesne farmakologiczne metody leczenia zależności dopiero zyskują popularność. Dlatego wspólnoty samopomocowe typu AA i AN wciąż odgrywają ogromna rolę w terapii uzależnień.

  Nowe technologie w tym internet niosą ze sobą nowe możliwości dotarcia do osób uzależnionych, ich wsparcia, niesienia pomocy i psychozo-edukacji. Właśnie dlatego pisze tego bloga i zapraszam do dyskusji i czytania.

  Data dodania: 25 02 2016 · szczegóły wpisu »
 • www.cepsports.pl »

  Szukasz nowoczesnych sportowych rozwiązań? Zatem odzież kompresyjna na pewno spełni Twoje oczekiwania. W ofercie sklepu www.cepsports.pl znajdziesz najlepsze rozwiązania sportowe - prócz odzieży kompresyjnej, sklep oferuje także opaski uciskowe, skarpety do biegania w dzień i w nocy, kombinezony do triathlonu i akcesoria do jazdy na rowerze. Każdy aktywny człowiek znajdzie tam coś dla siebie. Dlatego nie czekaj i nie szukaj lepszych rozwiązań - wpadnij na portal www.cepsports.pl, aby wybrać swój sprzęt i zacząć efektywne, bezpieczne treningi już dziś!

  Data dodania: 19 05 2015 · szczegóły wpisu »
 • www.medicalsport.pl »

  Dbamy nie tylko o sport, ale także o sportowe zaplecze. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, która oferuje swoim klientom, medyczny asortyment sportowy. Na stronie www.medicalsport.pl opublikowaliśmy ofertę, gdzie każdy może kupić opaski uciskowe, odzież kompresyjną, maści, torby medyczne, stabilizatory i wiele więcej. Cały asortyment jest sklasyfikowany jako medyczno-sportowy. Nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla amatorów - wejdź teraz na portal www.medicalsport.pl, poznaj ofertę i rozpocznij współpracę!

  Data dodania: 19 05 2015 · szczegóły wpisu »
 • serwiszamkow13.pl »

  Zabezpieczenia są potrzebne każdemu z nas, dlatego trzeba zadbać o to żeby zrobiła to jakaś poważna firma. W przypadku zamków i drzwi najlepszą firmą w całej Polsce jest 13-stka. Jest to firma posiadająca:
  - doświadczenie,
  - najlepszych pracowników,
  - najlepsze systemy zabezpieczeń,
  - pomoc przez całą dobę w szczególnych przypadkach,
  Z cała ich ofertą można się zaznajomić na stronie serwiszamkow13.pl gdzie mamy dokładną rozpiskę, co firma wykonuje. Można również zerknąć w zakładkę gdzie znajdziemy firmy, które już skorzystały z ich usług. Jest tych firm naprawdę bardzo dużo i widać, że są to poważne instytucje, a zatem jeśli takie firmy im zaufały to na pewno i my możemy zlecić im zrobienie zabezpieczenia w swoim domu.

  Data dodania: 06 05 2015 · szczegóły wpisu »
 • Majbus.eu »

  Przewozy po Europie stają się coraz bardziej popularne, dlatego takie firmy jak majbus.eu mają wielu klientów. Nie ma się, co dziwić skoro firma ma:
  - najniższe ceny,
  - najlepsze komfortowe samochody,
  - popularne trasy takie jak Niemcy, Holandia, Belgia.
  Klientów przybywa, bo osób, które jeżdżą poza granicę naszego kraju jest bardzo dużo. Wyjeżdżamy po samochody albo za pracą. Tacy przewoźnicy to prawdziwy skarb, bo można dotrzeć szybko i bezpiecznie pod wskazany adres. Nikt inny nie ma dla nas przygotowanej tak bogatej oferty w tak korzystnej cenie. Warto odwiedzić podaną stronę i się przekonać jak to wygląda. Na pewno wybierzemy dla siebie taką trasę jak jest dla nas najbardziej korzystna i potrzebna.

  Data dodania: 06 05 2015 · szczegóły wpisu »
 • Producent rozdzielnic elektrycznych - firma Mar-Stef »

  Producent rozdzielnic ma przygotowaną ofertę na stronie marstef.pl. to właśnie w tym miejscu zapoznamy się z tym wszystkim, co jest nam potrzebna. Oferta jest bardzo duża i tak stworzona żeby każda osoba czy firma znalazły dla siebie to, czego szukają. Wybierając producenta rozdzielnic mamy gwarancje:
  - najwyżej jakości materiałów,
  - niskich cen,
  - dużego wyboru rozdzielnic,
  - pomocy przy ich wyborze.
  Jak widzimy wybór tej właśnie firmy to oczywistość. Nigdzie nie znajdziemy lepszej oferty w tak korzystnych dla nas cenach. Taka oferta to najlepsze, co mogło nam się przytrafić, dlatego jeśli szukamy rozdzielnic to wejdźmy na stronę producenta i wybierzemy dokładnie to, co jest nam najbardziej potrzebne.

  Data dodania: 06 05 2015 · szczegóły wpisu »
 • http://medox-lekomania.pl »

  Wraz ze zmianą sytuacji społeczno-ekonomicznej naszego społeczeństwa zmieniają się jej uzależnienia. Obecnie prym wśród zależności w populacji osób pracujących wiedzie lekomania. Spora grupa osób ma problemy ze snem, odczuwa niepokój, lęki, zaburzenia nastroju. Skłania ich to do przyjmowania coraz to większej ilości leków. Rzadko kiedy odwiedzają psychiatrę, częściej znajomego lekarza lub doktora z POZ. Niestety zapisuje on często leki działające szybko i doraźnie, które z kolei nadużywane prowadzą do uzależnienia. Sprawdź jak bezpiecznie leczyć lekomanię, zapytaj specjalistów, którzy zbierają doświadczenia od lat.

  Data dodania: 02 11 2014 · szczegóły wpisu »
 • Radzenie sobie z gniewem »

  Pokonać swój gniew nie jest sprawą łatwą, trzeba by
  szczególnie ostrożnym próbując łagodzić swój stres czy też napięcie, wynikające z niego obawy za pomocą odpowiednich leków. Na pewno nie powinniśmy stosować się do rad nieprofesjonalistów, tak zwanych znajomych. Często ich doradztwo z zakresu farmakologii nie musi być dobrym rozwiązaniem dla nas. Zawsze pamiętajmy jednak, aby starać się zasięgnąć pomocy dobrego specjalisty, psychiatry. Złość niestety może nas kosztować naprawdę bardzo wiele siły. Jeśli popatrzymy względem fizjologicznym agresywny gniew należy do strefy tak zwanej, ,A’’, gdyż bezpośrednio wytwarzamy hormony stresu, który osłabia układ odpornościowy oraz do strefy B. Strefa ta działa, gdy czujemy się osobiście zaatakowani czy też nierespektowani, co zawsze odbija się na naszym poczuciu. Widzimy tu, że pokonać gniew nie jest prosto, przy tym wszystkim obowiązuje nas naturalna zasada, ,energii’’. To co potrzebujemy jest w dużej.
  Jeżeli gniewamy się zbyt często i zbyt dużą nienawiścią, tracimy to co może szczególnie znaczyć o naszym człowieczeństwie.

  Data dodania: 27 02 2014 · szczegóły wpisu »
 • medox.org.pl »

  NZOZ Medox to już legenda polskiego lecznictwa odwykowego, powstał w roku 2008 i zdobył pozycję lidera. Dzięki doświadczeniu kadry medycznej, wykorzystaniu najnowszych metod leczenia uzależnień, holistycznej polityce podejścia do pacjenta, przyciąga klientów z całego świata, głównie Europy I USA. To już tysiące hospitalizacji, ukończonych terapii. Łącząc dokładną diagnostykę, leczenie wszelkich zaburzeń psychicznych z nowymi trendami psychoterapii i farmakologii stanowi wzór dla innych placówek z całego świata.

  Data dodania: 26 12 2013 · szczegóły wpisu »
 • Chemioterapia - artykuły, definicje »

  chemioterapia.waw.pl to domena przejęta na giełdzie, kolejny właściciel jej nie opłacił. Nazwa wyjątkowa i inicjatywa godna, postanowiliśmy nie rezygnować z możliwości pomocy chorym na nowotwory, teksty napisała osoba z wykształceniem medycznym, jednak nie uzurpujemy sobie prawa do nieomylności. Jeżeli zauważycie błędy, prosimy piszcie. Chętnie tez uzupełnimy skromne dzisiaj poradniki o odpowiedzi na najbardziej palące pytania, oddajemy ten serwis do dyspozycji pacjentów i ich rodzin, pytajcie a odpowiemy na zagadnienia związane z chemioterapią, nowotworami, cytostatykami.

  Data dodania: 13 06 2013 · szczegóły wpisu »
 • Filozofia wyznawcy »

  Każda epoka w dziejach ludzkości wiąże się z powstaniem innych nurtów filozoficznych. Ale jedna rzecz łączy je wszystkie. W każdej niezależnie czy nacechowanej podejściem empirycznym czy racjonalistycznym występowały nurty związane z ateizmem i religijnością. Ludzkość w dużej mierze chce wierzyć w życie pozagrobowe, mieć nadzieję, ze nie umrzemy całkiem. Ma wiarę, że nie żyjemy tylko po to aby umrzeć, po drodze przekazać geny, utrzymać gatunek ludzki. Gdy porównamy poglądy wyznawców różnych religii okaże się że są one zbieżne, na naszym blogu przedstawiamy te związane przede wszystkim ze społeczną dżumą jaka jest alkoholizm.

  Data dodania: 18 05 2013 · szczegóły wpisu »
 • poezja.info.pl »

  sztuka teatralna oparta jest na literackim gatunku dramacie. Jednak w kanonie klasyki teatru istnieją też dzieła liryczne, szczególnie te antyczne.
  Naszemu serwisowi bliżej do poetów niż dramaturgów, choć o tych drugich też wspominamy, zachęcając czytelników do lektury gdy wpadnie nam w ręce jakiś ciekawy tom.
  Grupa już niemłodych ludzi z pasją do literatury, czytając prawie wszystko, od czasu do czasu również płodzących utwory. Jako, że dziś najłatwiej opublikować prace w internecie, to i piszemy. Zajrzyj, jeżeli Cię to zaciekawi, połącz się z nami, wstąp do drużyny pod tytułem poezja.info.pl

  Data dodania: 14 05 2013 · szczegóły wpisu »
 • Barlinek »

  to miasto obecnie przeżywa regres, wcześniej Lasy państwowe, produkcja mebli i podług, wyjątkowa okolica sprzyjająca turystyce szczególnie wędkarskiej, kilka jezior. Obecnie stagnacja, ucieczka młodzieży, widoczny kryzys. Jednak szczerze wierzymy, że warto propagować, przypominać informacje z Barlinka. Nie damy zginąć naszemu ukochanemu miastu, do krwi ostatniej. LOL, ale pojechałem, tak naprawdę to kolejny reklamowy blog tylko pisany rzetelnie, z przekonaniem.
  Domena pochodzi z przejęcia i chętnie odsprzedamy ją komuś kto ma dobry pomysł aby połączyć ją z tym pięknym miastem gdzie kiedyś spędzaliśmy wakacje.

  Data dodania: 09 05 2013 · szczegóły wpisu »
 • Bez witamin nie ma zdrowia »

  Witaminy są dość prostymi związkami organicznymi, jednak ich roli w metabolizmie człowieka nie można przecenić. Regulują najważniejsze szlaki, decydując o ich efektywności. Bez ich udziału nie działałyby nasze narządy i układy. Choroby niedoborowe takie jak anemia zwana niedokrwistością, polineuropatie i inne maja swoje podłoże w braku odpowiednich witamin. Podobnie nadmiar witamin związany z nadmierna podażą sztucznych preparatów może powodować poważne zaburzenia. Mało kto wie, że tak popularna Vit C ma właściwości uzależniające, o tych i innych ciekawostkach poczytasz na witaminy.info.pl

  Data dodania: 08 05 2013 · szczegóły wpisu »
 • Maksymilian pisze »

  To mój pierwszy blog, nie mam wprawy jednak szybko się uczę. Jestem magistrem psychologii, obecnie szkolę się w psychoterapii uzależnień, uczestniczę w procesie certyfikacji, chcę zdobyć tytuł specjalisty.
  Po studiach rozpocząłem pracę czyli staram się zdobywać umiejętności praktyczne. Większość czasu poświęcam na zajęcia w stacjonarnym OTU, dodatkowo kilka godzin na terapie indywidualne w Poradni. Staram się w swoim blogu informować o nowych sposobach na skuteczne terapie zależności. Np. mój wpis traktuje o nowych trendach, bardziej biologicznym spojrzeniu na alkoholizm. Zapraszam do częstego odwiedzania tej witryny.

  Data dodania: 06 05 2013 · szczegóły wpisu »