Strony związane z hasłem 'lekomania':

 • http://medox-lekomania.pl »

  Wraz ze zmianą sytuacji społeczno-ekonomicznej naszego społeczeństwa zmieniają się jej uzależnienia. Obecnie prym wśród zależności w populacji osób pracujących wiedzie lekomania. Spora grupa osób ma problemy ze snem, odczuwa niepokój, lęki, zaburzenia nastroju. Skłania ich to do przyjmowania coraz to większej ilości leków. Rzadko kiedy odwiedzają psychiatrę, częściej znajomego lekarza lub doktora z POZ. Niestety zapisuje on często leki działające szybko i doraźnie, które z kolei nadużywane prowadzą do uzależnienia. Sprawdź jak bezpiecznie leczyć lekomanię, zapytaj specjalistów, którzy zbierają doświadczenia od lat.

  Data dodania: 02 11 2014 · szczegóły wpisu »
 • Leki nasenne »

  Mało kto się domyśla, ze leki nasenne i benzodiazepiny nalezą do najlepiej sprzedających się medykamentów. Otuż fakty są zdumiewające i groźne: prawdopodobnie co najmniej co 20 obywatel jest uzależniony od tych leków, co piąty wypadek powoduje osoba pod ich wpływem, przyjmuje je na pewno statystycznie co 7 krajan. Polacy są na czołowym miejscu w Europie pod względem spożycia leków, jemy je opakowaniami. Warto przeczytać jak pomóc osobie uzależnionej od BZD, jak wygląda ostre zatrucie lekami i jak prowadzić pierwszą pomoc.

  Data dodania: 23 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Odwyk alkoholowy »

  W naszym Kraju żyje ok. 4-5 milionów osób z problemem uzależnienia od silnych substancji psychoaktywnych. Medycyna ma w stosunku do nich bardzo ograniczona ofertę. Nowoczesne farmakologiczne metody leczenia zależności dopiero zyskują popularność. Dlatego wspólnoty samopomocowe typu AA i AN wciąż odgrywają ogromna rolę w terapii uzależnień.

  Nowe technologie w tym internet niosą ze sobą nowe możliwości dotarcia do osób uzależnionych, ich wsparcia, niesienia pomocy i psychozo-edukacji. Właśnie dlatego pisze tego bloga i zapraszam do dyskusji i czytania.

  Data dodania: 25 02 2016 · szczegóły wpisu »