Zdrowie i uroda Kategoria: Zdrowie i uroda

Tutaj wstaw opis kategorii Zdrowie i uroda

Zdrowie i uroda - ostatnio dodane lub zmodyfikowane strony:

 • Czy odwyk jest tak trudny? »

  Chorzy na alkoholizm gdy słyszą o odwyku dostają ciarek lub wpadają w dysforie. Lęk, drażliwość, niepokój, samo słowo odwyk dla czynnych alkoholików brzmi jak "piekło". Jak każda choroba psychiczna również ZZA łączy się z brakiem krytycyzmu. Pacjenci minimalizują, wypierają szkody związane z piciem. Przeważnie zaszkodziła im sałatka lub popitka, przecież wszyscy wiemy ile się dziś dodaje chemii. Wódka nie szkodzi a piwo to nie alkohol. Każdy zna bzdury, mity często powtarzane nawet przez niedouczonych lekarzy, lampka koniaku pomaga na serce, kieliszek wina jest dobry na niedokrwistość, piwo pomaga na nerki itd.
  Alkoholicy wymyślą wiele bajek aby móc się napić.
  Gdy nasz problem podejdź do tego merytorycznie, odrzuć emocje. Chyba, że nie chcesz przestać pić i tylko ściemniasz bliskich.
  Współczesne leczenie alkoholizmu cechuje się już wysoką skutecznością. Warunek zgłoś się do profesjonalistów. Uważaj na pajaców, którzy chcą szukać przyczyn dlaczego pijesz itd. Tzw. psychoterapeuci, bez wykształcenia lub z dyplomem szkoły pedagogicznej lub resocjalizacji to osoby z kompleksami, których poziom intelektualny nie pozwolił na studiowanie medycyny a koniecznie chcą coś leczyć. Podobnie nawiedzeni alkoholicy, obecnie nie pijący, uważają że mogą cokolwiek wyleczyć. Sprawdź jak wygląda standard terapii ZZA.

  Data dodania: 19 04 2017 · szczegóły wpisu »
 • Esperal Warszawa - "wszywka" »

  Wszywać czy nie wszywać, oto jest pytanie. Psychoterapeuci oczywiście broniąc swoich dochodów mówią nie, chirurdzy tak, z podobnych powodów. A doświadczeni specjaliści mają dylematy. Po zaprzestaniu produkcji "wszywek" na licznych forach powstało tysiące postów, w których głównie rodziny alkoholików domagały się wznowienia sprzedaży Esperalu. Rynek i potrzeby wymusił powrót tego leku do aptek. I trzeba przyznać, że istnieją pacjenci, którzy tylko po implantacji Disulfiramu utrzymują abstynencję.
  Esperal jeszcze długo będzie gorąco dyskutowany. A trzeba wiedzieć, że istnieją firmy w USA, które za kilka tysięcy $ organizują wycieczki do Polski związane z implantacją Esperalu.

  Data dodania: 21 03 2017 · szczegóły wpisu »
 • Blog Kazika psychochologa »

  Początkujący psycholog ma wiele dylematów, w którą stronę się zwrócić. Psychologia to bardzo szeroka dziedzina, praktycznie harmonijny rozwój we wszelkich jej zakamarkach jest niemożliwy. Diagnoza, znajomość psychopatologii, neuropsychologii, zagadnienia związane z kontaktem terapeutycznym, psychoterapia, interwencje, opiniowanie sądowe, ty tylko niektóre kierunki rozwoju. A do tego dziedziny związane z uzależnieniami, reakcjami sytuacyjnymi, depresją, organicznymi uszkodzeniami OUN.
  Właśnie te tematy oraz okoliczności edukacji, zdobywania certyfikatów chcę poruszać na moim blogu.
  Osobiście skłaniam się do drążenia tematu zależności, ponieważ to najlepszy target możliwy w szybkim tempie do osiągnięcia. Najwygodniejsze i najlepiej płatne sa sprawy związane z psychologią biznesu, praktycznie żadna odpowiedzialność, bo brak kontaktu z chorymi, dobrze płatne godziny, można też liczyć na szkolenia opłacane z EU. Jednak środowiska prawdziwego biznesu wolą ludzi bardziej doświadczonych niż młodych psychologów ze świeżymi pomysłami.
  Liczę na odwiedziny i liczne komentarze, zachęcam do dyskusji.

  Data dodania: 24 11 2016 · szczegóły wpisu »
 • Serwis Medyczny - Chory.com.pl »

  Gdy chorujesz, oceniasz Świat pesymistycznie, Twoje funkcje poznawcze są znacznie pogorszone. Szukając informacji o chorobach często ich nie rozumiesz, bardzo ważne jest aby znajdując poprawne merytorycznie teksty je pojmować. Poza tym czytając informacje dla pacjentów rzadko wiemy, które są naprawdę ważne, np. gdy poznajemy listę objawów niepożądanych danego leku lub kuracji nie zdajemy sobie sprawy, które są tak naprawdę podstawowe a które to kazuistyka.
  Tworząc serwis chory.com.pl staramy się oddać w Wasze ręce pożyteczne narzędzie, zarówno dla pacjentów jak i dla terapeutów, zapraszamy, bądźcie aktywnymi użytkownikami.

  Data dodania: 24 04 2016 · szczegóły wpisu »
 • Uzależnienia to również podójna diagnoza »

  Otwierając Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medox, twórcy, lekarze mieli zamiar oddać do użytku placówkę, która będzie przykładać największa uwagę do dokładnej diagnozy i terapii psychiatrycznej. Dotychczas istniejące zakłady nie prowadziły procesu diagnostycznego. Psychiatrę na odwyku można było spotkać sporadycznie. Pacjent miał w większości kontakt jedynie z tzw. terapeutą uzależnień, osobą bez wykształcenia medycznego. Codziennie spotykaliśmy osoby, które z nasilonymi objawami depresji nie były właściwie leczone.
  Tzw. terapeuci nie znając psychopatologii, nie potrafiąc rozpoznać schorzeń towarzyszących przeważnie tłumaczyli pacjentom, że to żal po odstawieniu alkoholu. Niestety czasami kończyło się to samobójstwem.
  W naszym zakładzie to lekarze nadzorują proces leczenia, preferujemy medyczne, biologiczne podejście do choroby

  Data dodania: 16 04 2016 · szczegóły wpisu »
 • Odwyk alkoholowy »

  W naszym Kraju żyje ok. 4-5 milionów osób z problemem uzależnienia od silnych substancji psychoaktywnych. Medycyna ma w stosunku do nich bardzo ograniczona ofertę. Nowoczesne farmakologiczne metody leczenia zależności dopiero zyskują popularność. Dlatego wspólnoty samopomocowe typu AA i AN wciąż odgrywają ogromna rolę w terapii uzależnień.

  Nowe technologie w tym internet niosą ze sobą nowe możliwości dotarcia do osób uzależnionych, ich wsparcia, niesienia pomocy i psychozo-edukacji. Właśnie dlatego pisze tego bloga i zapraszam do dyskusji i czytania.

  Data dodania: 25 02 2016 · szczegóły wpisu »
 • http://medox-lekomania.pl »

  Wraz ze zmianą sytuacji społeczno-ekonomicznej naszego społeczeństwa zmieniają się jej uzależnienia. Obecnie prym wśród zależności w populacji osób pracujących wiedzie lekomania. Spora grupa osób ma problemy ze snem, odczuwa niepokój, lęki, zaburzenia nastroju. Skłania ich to do przyjmowania coraz to większej ilości leków. Rzadko kiedy odwiedzają psychiatrę, częściej znajomego lekarza lub doktora z POZ. Niestety zapisuje on często leki działające szybko i doraźnie, które z kolei nadużywane prowadzą do uzależnienia. Sprawdź jak bezpiecznie leczyć lekomanię, zapytaj specjalistów, którzy zbierają doświadczenia od lat.

  Data dodania: 02 11 2014 · szczegóły wpisu »
 • Radzenie sobie z gniewem »

  Pokonać swój gniew nie jest sprawą łatwą, trzeba by
  szczególnie ostrożnym próbując łagodzić swój stres czy też napięcie, wynikające z niego obawy za pomocą odpowiednich leków. Na pewno nie powinniśmy stosować się do rad nieprofesjonalistów, tak zwanych znajomych. Często ich doradztwo z zakresu farmakologii nie musi być dobrym rozwiązaniem dla nas. Zawsze pamiętajmy jednak, aby starać się zasięgnąć pomocy dobrego specjalisty, psychiatry. Złość niestety może nas kosztować naprawdę bardzo wiele siły. Jeśli popatrzymy względem fizjologicznym agresywny gniew należy do strefy tak zwanej, ,A’’, gdyż bezpośrednio wytwarzamy hormony stresu, który osłabia układ odpornościowy oraz do strefy B. Strefa ta działa, gdy czujemy się osobiście zaatakowani czy też nierespektowani, co zawsze odbija się na naszym poczuciu. Widzimy tu, że pokonać gniew nie jest prosto, przy tym wszystkim obowiązuje nas naturalna zasada, ,energii’’. To co potrzebujemy jest w dużej.
  Jeżeli gniewamy się zbyt często i zbyt dużą nienawiścią, tracimy to co może szczególnie znaczyć o naszym człowieczeństwie.

  Data dodania: 27 02 2014 · szczegóły wpisu »
 • medox.org.pl »

  NZOZ Medox to już legenda polskiego lecznictwa odwykowego, powstał w roku 2008 i zdobył pozycję lidera. Dzięki doświadczeniu kadry medycznej, wykorzystaniu najnowszych metod leczenia uzależnień, holistycznej polityce podejścia do pacjenta, przyciąga klientów z całego świata, głównie Europy I USA. To już tysiące hospitalizacji, ukończonych terapii. Łącząc dokładną diagnostykę, leczenie wszelkich zaburzeń psychicznych z nowymi trendami psychoterapii i farmakologii stanowi wzór dla innych placówek z całego świata.

  Data dodania: 26 12 2013 · szczegóły wpisu »
 • Chemioterapia - artykuły, definicje »

  chemioterapia.waw.pl to domena przejęta na giełdzie, kolejny właściciel jej nie opłacił. Nazwa wyjątkowa i inicjatywa godna, postanowiliśmy nie rezygnować z możliwości pomocy chorym na nowotwory, teksty napisała osoba z wykształceniem medycznym, jednak nie uzurpujemy sobie prawa do nieomylności. Jeżeli zauważycie błędy, prosimy piszcie. Chętnie tez uzupełnimy skromne dzisiaj poradniki o odpowiedzi na najbardziej palące pytania, oddajemy ten serwis do dyspozycji pacjentów i ich rodzin, pytajcie a odpowiemy na zagadnienia związane z chemioterapią, nowotworami, cytostatykami.

  Data dodania: 13 06 2013 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z kategorią: Zdrowie i uroda

Zdrowie i uroda - nowa podkategoria:

Nazwa:
Przeładuj token
Token: