Blog Kazika psychochologa

Blog Kazika psychochologa Początkujący psycholog ma wiele dylematów, w którą stronę się zwrócić. Psychologia to bardzo szeroka dziedzina, praktycznie harmonijny rozwój we wszelkich jej zakamarkach jest niemożliwy. Diagnoza, znajomość psychopatologii, neuropsychologii, zagadnienia związane z kontaktem terapeutycznym, psychoterapia, interwencje, opiniowanie sądowe, ty tylko niektóre kierunki rozwoju. A do tego dziedziny związane z uzależnieniami, reakcjami sytuacyjnymi, depresją, organicznymi uszkodzeniami OUN.
Właśnie te tematy oraz okoliczności edukacji, zdobywania certyfikatów chcę poruszać na moim blogu.
Osobiście skłaniam się do drążenia tematu zależności, ponieważ to najlepszy target możliwy w szybkim tempie do osiągnięcia. Najwygodniejsze i najlepiej płatne sa sprawy związane z psychologią biznesu, praktycznie żadna odpowiedzialność, bo brak kontaktu z chorymi, dobrze płatne godziny, można też liczyć na szkolenia opłacane z EU. Jednak środowiska prawdziwego biznesu wolą ludzi bardziej doświadczonych niż młodych psychologów ze świeżymi pomysłami.
Liczę na odwiedziny i liczne komentarze, zachęcam do dyskusji.

Szczegóły strony leczenie-uzaleznien-warszawa.blog.onet.pl:

Podlinkuj stronę leczenie-uzaleznien-warszawa.blog.onet.pl:

Blog Kazika psychochologa

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 14 Odwiedziny googlebot 45

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Alkohol etylowy - dualizm »

  Z jednej strony substancja bardzo popularna na spotkaniach towarzyskich, ułatwiająca kontakty interpersonalne. Z drugiej śmiertelna trucizna, spożywana często w ukryciu i samotności jako "lek na frustrację" Który temat wywołuje podobną ilość dyskusji. Czasami interwencje obserwowało się na poziomie rządowym, np. prohibicja, nawiasem mówiąc nieskuteczna, w USA. Ścisłe regulacje sprzedaży, licencje, wysoka akcyza i inne podatki, nie ma skutecznych metod na ograniczenie choroby alkoholowej. Wciąż obserwuje się alkoholizm młodzieży, który ma konsekwencje w ciągu całego dalszego życia. Wydajemy bardzo duże kwoty publicznych pieniędzy na nic nie dającą profilaktykę. Zainteresowało Cię, zajrzyj na nasz portal.

  Data dodania: 24 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie alkoholizmu - Klinika odwykowa »

  Do 2008 roku nie istniała w Polsce prywatna Klinika odwykowa. Działające prywatne placówki psychiatryczne prowadziły leczenie odwykowe jedynie jako pod-specjalizację. Zresztą wiodąca z nich zdecydowaną większość przyjęć realizowała w ramach leczenia refundowanego przez NFZ. Uzupełniając tę lukę stworzyliśmy NZOZ Medox, mały kameralny szpital, dyskretnie położony w pobliżu Warszawy. Naszą podstawową specjalizacją jest leczenie choroby alkoholowej a także powikłań alkoholizmu, efekt staramy się osiągać poprzez współpracę licznych specjalistów, w tym fizjoterapeuty, internisty, psychiatry i psychologów. Dzięki pozytywnym opiniom naszych pacjentów przez pierwsze try lata działalności z naszej oferty skorzystało już 1500 pacjentów z całego Świata.

  Data dodania: 25 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Detoks narkotykowy Warszawa »

  Nasz serwis, przedstawia prywatne i publiczne placówki z Warszawy i bliskiej okolicy, zajmujące się leczeniem osób uzależnionych od środków psychoaktywnych, narkotyków.
  Informacje o oddziałach detoksykacyjnych wraz z ich ofertą, innych oddziałach szpitalnych, poradniach leczenia uzależnień, oddziałach dziennych, gabinetach prywatnych psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów, programach leczenia substytucyjnego z Warszawy.
  Serwis jest moderowany przez osoby zawodowo zajmujące się leczeniem narkomanii, posiadające specjalistyczne medyczne wykształcenie. Specjalistów zachęcamy do dodawania opisów swoich placówek z ofertą.

  Data dodania: 04 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Psychoterapia »

  Zapraszamy wszystkich na stronę przeznaczoną problematyce psychoterapii. Zagłębiając się w przedstawiane wiadomości poznasz historię psychoterapii, kultowe postacie, metody leczenia. Co więcej wyszukasz odpowiedzi na takie pytania: kiedy należy zgłosić się do psychiatry czy też psychologa, gdzie oraz jak poszukiwać wsparcia. Na stronie umieszczamy też adresy najlepszych poradni psychoterapeutycznych. Newsy publikowane w serwisie pisane są przez osoby, które znają porządnie temat zaburzeń psychicznych. Mniemam, że strona przypadnie państwu do gustu, jestem rad na śmiałe wskazówki.

  Data dodania: 11 10 2012 · szczegóły wpisu »
 • Dorosłe dzieci alkoholików »

  Wśród badaczy słychać spór dlaczego osoby wychowane w rodzinach dysfunkcyjnych, dotkniętych alkoholizmem, źle funkcjonują w dorosłym życiu. Jedni twierdzą, ze za sprawą genów przekazanych przez matkę czy tez ojca alkoholika są one skazane na zaburzenia nastroju lub osobowości. Inni widzą przyczynę w czynnikach środowiskowych. Niezależnie kto ma rację, DDA dziś jest uznawane za syndrom chorobowy, osoby z tym rozpoznaniem mają wiele cech wspólnych.

  Data dodania: 23 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych »

  Parpa - została stworzona i działa jako agenda Ministerstwa Zdrowia, zajmuje się wytyczaniem standardów, monitoringiem, przydzielaniem akredytacji polskim placówkom leczenia choroby alkoholowej. Pod jej nadzorem prowadzone są liczne społeczne kampanie związane z problematyka alkoholizmu, np.: przeciwdziałające prowadzeniu pojazdów pod wpływem-wyhamuj w porę, piciu alkoholu przez matki w ciąży-ciąża bez alkoholu. Witryna jest rozbudowana zawiera katalog polskich placówek lecznictwa odwykowego, liczne multimedia. Artykuły na temat leczenia alkoholizmu, forum, gdzie użytkownicy dzielą się doświadczeniami, specjaliści mogą uzyskać porady, szukać pracy. Zamieszczane są również projekty unijne związane z chorobą alkoholową.

  Data dodania: 16 12 2012 · szczegóły wpisu »
 • Alkoholizm, DDA, uzależnienia »

  Alkoholizm jest jednym z najstarszych uzależnień fizjologicznych. Obok alkoholu silną zależność fizyczna wywołują tylko środki odurzające wytwarzane z maku - opioidy i leki uspokajające. Uzależnienia wywołują szereg szkód u chorego, zdrowotnych, emocjonalnych, społecznych. Traci zdolność do pracy, rujnuje rodzinę, obniża mu się status na każdym polu. Cierpi sam pacjent i jego bliscy. U rodziny często obserwuje się objawy współuzależnienia, podporządkowują oni swoje życie i emocje nałogowi. Zobacz jak funkcjonuje dziecko w rodzinie alkoholowej, na co jest narażone, jak kształtuje się jego poczucie wartości i jakie konsekwencje spotkają je w dorosłym życiu z syndromem DDA. Jak radzić sobie z rosnącą niechęcią do siebie i do rodziny.

  Data dodania: 16 02 2013 · szczegóły wpisu »
 • Maksymilian pisze »

  To mój pierwszy blog, nie mam wprawy jednak szybko się uczę. Jestem magistrem psychologii, obecnie szkolę się w psychoterapii uzależnień, uczestniczę w procesie certyfikacji, chcę zdobyć tytuł specjalisty.
  Po studiach rozpocząłem pracę czyli staram się zdobywać umiejętności praktyczne. Większość czasu poświęcam na zajęcia w stacjonarnym OTU, dodatkowo kilka godzin na terapie indywidualne w Poradni. Staram się w swoim blogu informować o nowych sposobach na skuteczne terapie zależności. Np. mój wpis traktuje o nowych trendach, bardziej biologicznym spojrzeniu na alkoholizm. Zapraszam do częstego odwiedzania tej witryny.

  Data dodania: 06 05 2013 · szczegóły wpisu »
 • http://medox-lekomania.pl »

  Wraz ze zmianą sytuacji społeczno-ekonomicznej naszego społeczeństwa zmieniają się jej uzależnienia. Obecnie prym wśród zależności w populacji osób pracujących wiedzie lekomania. Spora grupa osób ma problemy ze snem, odczuwa niepokój, lęki, zaburzenia nastroju. Skłania ich to do przyjmowania coraz to większej ilości leków. Rzadko kiedy odwiedzają psychiatrę, częściej znajomego lekarza lub doktora z POZ. Niestety zapisuje on często leki działające szybko i doraźnie, które z kolei nadużywane prowadzą do uzależnienia. Sprawdź jak bezpiecznie leczyć lekomanię, zapytaj specjalistów, którzy zbierają doświadczenia od lat.

  Data dodania: 02 11 2014 · szczegóły wpisu »
 • Uzależnienia to również podójna diagnoza »

  Otwierając Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medox, twórcy, lekarze mieli zamiar oddać do użytku placówkę, która będzie przykładać największa uwagę do dokładnej diagnozy i terapii psychiatrycznej. Dotychczas istniejące zakłady nie prowadziły procesu diagnostycznego. Psychiatrę na odwyku można było spotkać sporadycznie. Pacjent miał w większości kontakt jedynie z tzw. terapeutą uzależnień, osobą bez wykształcenia medycznego. Codziennie spotykaliśmy osoby, które z nasilonymi objawami depresji nie były właściwie leczone.
  Tzw. terapeuci nie znając psychopatologii, nie potrafiąc rozpoznać schorzeń towarzyszących przeważnie tłumaczyli pacjentom, że to żal po odstawieniu alkoholu. Niestety czasami kończyło się to samobójstwem.
  W naszym zakładzie to lekarze nadzorują proces leczenia, preferujemy medyczne, biologiczne podejście do choroby

  Data dodania: 16 04 2016 · szczegóły wpisu »