Choroby Podkategoria: Choroby

 • Wątroba »

  Wątroba jest jednym z ważniejszych gruczołów dla człowieka. Z resztą dla zwierzaków także. Wątroba pełni masę znaczących funkcji oraz w większości wypadków jest przeciążona, dlatego zaleca się zadbać o nią na zapas. A trzeba zauważyć, iż ból wątroby jest fałszem, stąd prawdopodobne schorzenia wątroby zdołają rozwijać się przez wiele lat nie dając o sobie żadnego znaku lub objawiając się w nieznaczący sposób. Omawiany wortal poświęcony jest właśnie wątrobie. Można tu odszukać multum materiałów, zarówno teoretycznych jak na przykład budowa wątroby bądź jej funkcje, jak i praktycznych - ostropest plamisty, oczyszczanie wątroby bądź też dieta wątrobowa. Zaleca się też zwrócić uwagę na dolegliwości wątroby, które mogą nawet całkiem uszkodzić ów narząd. Scharakteryzowano tutaj przeszło 20 rozmaitych schorzeń, w tym takie jak chociaż marskość wątroby, wirusowe zapalenie wątroby, hemochromatoza, zespółHELLP lub także ostre stłuszczenie wątroby kobiet w ciąży.

  Data dodania: 04 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Chemioterapia - artykuły, definicje »

  chemioterapia.waw.pl to domena przejęta na giełdzie, kolejny właściciel jej nie opłacił. Nazwa wyjątkowa i inicjatywa godna, postanowiliśmy nie rezygnować z możliwości pomocy chorym na nowotwory, teksty napisała osoba z wykształceniem medycznym, jednak nie uzurpujemy sobie prawa do nieomylności. Jeżeli zauważycie błędy, prosimy piszcie. Chętnie tez uzupełnimy skromne dzisiaj poradniki o odpowiedzi na najbardziej palące pytania, oddajemy ten serwis do dyspozycji pacjentów i ich rodzin, pytajcie a odpowiemy na zagadnienia związane z chemioterapią, nowotworami, cytostatykami.

  Data dodania: 13 06 2013 · szczegóły wpisu »
 • Esperal Warszawa - "wszywka" »

  Wszywać czy nie wszywać, oto jest pytanie. Psychoterapeuci oczywiście broniąc swoich dochodów mówią nie, chirurdzy tak, z podobnych powodów. A doświadczeni specjaliści mają dylematy. Po zaprzestaniu produkcji "wszywek" na licznych forach powstało tysiące postów, w których głównie rodziny alkoholików domagały się wznowienia sprzedaży Esperalu. Rynek i potrzeby wymusił powrót tego leku do aptek. I trzeba przyznać, że istnieją pacjenci, którzy tylko po implantacji Disulfiramu utrzymują abstynencję.
  Esperal jeszcze długo będzie gorąco dyskutowany. A trzeba wiedzieć, że istnieją firmy w USA, które za kilka tysięcy $ organizują wycieczki do Polski związane z implantacją Esperalu.

  Data dodania: 21 03 2017 · szczegóły wpisu »
 • Łupież pstry leczenie »

  Symptomy które towarzyszą tej infekcji są bardzo często mylone z przeróżnego typu plamami na skórze. Infekcja na ogół pojawia się w okolicach klatki piersiowej, w następnej kolejności na głowie. Główne zauważalne symptomy to "wyskakujące" się na cerze przybarwienia koloru brunatno-różowego. Plamy występują z początku pojedynczo, jednak z czasem grupują się i przeistaczają w rozleglejsze plamy. Sposób leczenia tej przypadłośći opisano na stronie www.lupiezpstry.com. Znajdziesz pod tym adresem takie wiadomości jak np. łupież pstry zdjęcia. Jeżeli na Twoim ciele wystąpiły dziwne przemiany na skórze, to wejdź na stronę łupież pstry leczenie i odkryj czy ta przypadłość nie dotknęła przypadkowo i Ciebie.

  Data dodania: 24 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Alkohol etylowy - dualizm »

  Z jednej strony substancja bardzo popularna na spotkaniach towarzyskich, ułatwiająca kontakty interpersonalne. Z drugiej śmiertelna trucizna, spożywana często w ukryciu i samotności jako "lek na frustrację" Który temat wywołuje podobną ilość dyskusji. Czasami interwencje obserwowało się na poziomie rządowym, np. prohibicja, nawiasem mówiąc nieskuteczna, w USA. Ścisłe regulacje sprzedaży, licencje, wysoka akcyza i inne podatki, nie ma skutecznych metod na ograniczenie choroby alkoholowej. Wciąż obserwuje się alkoholizm młodzieży, który ma konsekwencje w ciągu całego dalszego życia. Wydajemy bardzo duże kwoty publicznych pieniędzy na nic nie dającą profilaktykę. Zainteresowało Cię, zajrzyj na nasz portal.

  Data dodania: 24 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • Psychiatra Warszawa Praga »

  Można się męczyć z obniżonym nastrojem, zagrożenie jest realne: utrata pracy, rodziny, samobójstwo. Jest alternatywa dlaczego boimy się psychiatry, nastrój można modulować. Zgłoś się do psychiatry jeżeli jesteś przewlekłe smutny, jeżeli nie odczuwasz przyjemności, wcześnie się budzisz, odczuwasz lęk. Masz poczucie bezwartościowości, utraty pamięci,utraty zdolności myślenia, myślisz, że jesteś niewydolny. Oceniasz się jako nieatrakcyjna/y, do niczego się nie nadajesz. To może jest choroba. Leczenie depresji jest współcześnie bezpieczne i dobrze tolerowane. Gabinet mieści się na terenie Warszawa Praga Płd. W przypadkach koniecznej hospitalizacji kierujemy pacjentów do placówek publicznych lub prywatnych. Uzależnienia, depresje, psychozy to choroba, można je leczyć.

  Data dodania: 25 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Lubię wypić »

  Temat znany praktycznie wszystkim, kto z nas nie przesadził na imprezie. Pewnie wielu robi to niestety często. Mamy swoje sposoby na kaca, często wiemy raj sobie radzić z przepiciem. Jednak temat nie jest banalny, alkohol etylowy to rzeczywiście trucizna, spożywany często prowadzi do groźnych następstw i powikłań. Prawie każdy z naszych układów jest wrażliwy na jego działanie. W naszym portalu przedstawiamy tylko najważniejsze z zagrożeń spożycia etanolu. Metabolizm alkoholu to już dobrze poznana dziedzina. W serwisie kilka informacji jak nie wpaść w kłopoty spowodowane spożyciem. Kilka niby znanych jednak ważnych faktów.

  Data dodania: 20 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • Alkoholizm, DDA, uzależnienia »

  Alkoholizm jest jednym z najstarszych uzależnień fizjologicznych. Obok alkoholu silną zależność fizyczna wywołują tylko środki odurzające wytwarzane z maku - opioidy i leki uspokajające. Uzależnienia wywołują szereg szkód u chorego, zdrowotnych, emocjonalnych, społecznych. Traci zdolność do pracy, rujnuje rodzinę, obniża mu się status na każdym polu. Cierpi sam pacjent i jego bliscy. U rodziny często obserwuje się objawy współuzależnienia, podporządkowują oni swoje życie i emocje nałogowi. Zobacz jak funkcjonuje dziecko w rodzinie alkoholowej, na co jest narażone, jak kształtuje się jego poczucie wartości i jakie konsekwencje spotkają je w dorosłym życiu z syndromem DDA. Jak radzić sobie z rosnącą niechęcią do siebie i do rodziny.

  Data dodania: 16 02 2013 · szczegóły wpisu »
 • Zaparcia »

  Eksponowany tu serwis internetowy zawiera wiadomości dotyczące obstrukcji. W zasadzie to cała witryna jest poświęcona tejże dolegliwości. Odwiedzający odszuka tutaj dużą ilość wartościowych treści. Co ważne, dowie się tu w jaki sposób radzić sobie z zaparciem, co na zaparcia jest najbardziej skuteczne. Warto nadmienić, iż przewlekłe zaparcia mogą być szkodliwe dla zdrowia. Toteż wypada dbać o to, by one nie tworzyły się, a podczas, gdy już to nastąpi to skutecznie pozbyć się ich. Nierzadko wystarczy wdrożyć jedynie dietę bogatoresztkową - jest to dieta na zaparcia. Dieta bogatoresztkowa cechuje się tym, że wsuwamy więcej produktów z błonnikiem, lub również bierzemy ponadto środki z błonnikiem. Jednakże najlepiej stosować błonnik naturalny. Dlatego warto sięgnąć po zioła z błonnikiem, jak na przykład babka płesznik. Nasiona tegoż zioła mają bardzo wiele błonnika. Znacznie więcej o błonniku i babce płesznik można także odnaleźć na łamach demonstrowanego tu serwisu internetowego.

  Data dodania: 02 09 2012 · szczegóły wpisu »
 • Ospa u dorosłych »

  Półpasiec jest dolegliwością, która atakuje z reguły osoby dorosłe. Aby do niej dojść należy wpierw przebyć "wiatrówkę". Wypływa to z tego, że obie przypadłości wyzwalane są przez tego samego wirusa Herpes Zoster. Objawy półpaśca są z reguły cięższe aniżeli ospy wietrznej. Półpasiec jest zazwyczaj bolesny. Intrygujące jest to, iż wykwity skórne w przypadku półpaśca występują tylko po jednej stronie ciała - stąd również termin dolegliwości. Leczenie półpaśca jest analogiczne do leczenia "wiatrówki" - leczy się objawowo oraz powinno się codziennie leżeć w łóżku. Demonstrowany w tym miejscu portal tematyczny koncentruje się właśnie na temacie półpaśca i ospy wietrznej. Można tutaj znaleźć nie tylko staranne specyfikacje oraz metody leczenia chorób, ale też zdjęcia zmian skórnych. Do tego ze względu na terminologię porusza się tu też zagadnienie ospy prawdziwej.

  Data dodania: 08 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Specjalista neurolog »

  Mózg, rdzeń kręgowy, sploty nerwowe, nerwy obwodowe to składniki naszego układu nerwowego. Niestety jak pozostałe nasze narządy, również i te są narażone na choroby i urazy. Udary mózgu, padaczka, otępienia to tylko nieliczne z nich, w znacznym stopniu niebezpieczne dla życia i czasami bardzo ograniczające funkcjonowanie, nawet te podstawowe. Po uzyskaniu specjalizacji zdecydowałem się otworzyć własną praktykę prywatną, w ramach której wykorzystuje zdobywane wcześniej doświadczenie. Moja oferta zawiera rozpoznawanie i terapię schorzeń układu nerwowego, współpraca z rehabilitantami, psychiatrą i psychologiem stanowi kompleksową usługę.

  Data dodania: 24 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • Choroby reumatyczne »

  Męczą Cię bóle stawów, kości, czujesz ogólne zmęczenie, masz niedokrwistość, sztywność poranną. Odwiedź witrynę chorobyreumatyczne.pl, to artykuły na temat tytułowych schorzeń. Szukaj informacji o osteoporozie, osteomalacji, działaniach niepożądanych sterydów, NLPZ, te i inne ciekawe fakty w naszym serwisie.
  Powstał z myślą aby przybliżyć problem chorób stosunkowo częstych, czasami rozpoznawanych z opóźnieniem, powoduje to niestety czasami upośledzenie ruchu, warto pomyśleć o wczesnej diagnozie i leczeniu.
  Reumatolog Warszawa to z kolei witryna specjalistycznej prywatnej praktyki lekarskiej, gdzie można skierować pierwsze kroki, podejrzewając u siebie ww schorzenia.

  Data dodania: 08 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • Serwis Medyczny - Chory.com.pl »

  Gdy chorujesz, oceniasz Świat pesymistycznie, Twoje funkcje poznawcze są znacznie pogorszone. Szukając informacji o chorobach często ich nie rozumiesz, bardzo ważne jest aby znajdując poprawne merytorycznie teksty je pojmować. Poza tym czytając informacje dla pacjentów rzadko wiemy, które są naprawdę ważne, np. gdy poznajemy listę objawów niepożądanych danego leku lub kuracji nie zdajemy sobie sprawy, które są tak naprawdę podstawowe a które to kazuistyka.
  Tworząc serwis chory.com.pl staramy się oddać w Wasze ręce pożyteczne narzędzie, zarówno dla pacjentów jak i dla terapeutów, zapraszamy, bądźcie aktywnymi użytkownikami.

  Data dodania: 24 04 2016 · szczegóły wpisu »
 • Alkoholizm - co powinieneś wiedzieć »

  Padaczka alkoholowa, marskość wątroby, ostre zapalenie trzustki, delirium to nie strachy Baby Jagi, to powikłania alkoholizmu które spotykają sporą część populacji. Masz wątpliwości czy alkoholizm to choroba, czy da się ją skutecznie leczyć, zajrzyj na naszą stronę. To surowe kompendium wiedzy o ZZA stworzone pod auspicjami specjalistów z jedynej polskiej kliniki odwykowej. Zbierane od lat doświadczenia powodują, że mamy odmienne zdanie na temat alkoholizmu niż pseudo-terapeuci o pedagogicznym wykształceniu. powikłania alkoholizmu, codzienne ich leczenie to nasz chleb powszedni. Od kilku tygodni dzięki rejestracji uzyskanej w Ministerstwie Zdrowia preparatu Naltrexonu, farmakologiczne leczenie alkoholizmu stało się bardziej dostępne dla wszystkich pacjentów.

  Data dodania: 17 04 2012 · szczegóły wpisu »
 • Przyczyny, objawy oraz leczenie bulimii »

  Skuteczne leczenie bulimii to długotrwały proces, w który należy zaangażować nie tylko odpowiednio umotywowanego pacjenta, ale też jego otoczenie oraz lekarzy specjalistów (psychiatrów, psychoterapeutów oraz dietetyków). W naszym serwisie dowiesz się najważniejszych kwestii związanych z przyczynami rozwoju, objawami oraz metodami terapii w bulimii.

  Data dodania: 24 04 2012 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Choroby

Choroby - nowa strona:

Adres: