Czy odwyk jest tak trudny?

Czy odwyk jest tak trudny? Chorzy na alkoholizm gdy słyszą o odwyku dostają ciarek lub wpadają w dysforie. Lęk, drażliwość, niepokój, samo słowo odwyk dla czynnych alkoholików brzmi jak "piekło". Jak każda choroba psychiczna również ZZA łączy się z brakiem krytycyzmu. Pacjenci minimalizują, wypierają szkody związane z piciem. Przeważnie zaszkodziła im sałatka lub popitka, przecież wszyscy wiemy ile się dziś dodaje chemii. Wódka nie szkodzi a piwo to nie alkohol. Każdy zna bzdury, mity często powtarzane nawet przez niedouczonych lekarzy, lampka koniaku pomaga na serce, kieliszek wina jest dobry na niedokrwistość, piwo pomaga na nerki itd.
Alkoholicy wymyślą wiele bajek aby móc się napić.
Gdy nasz problem podejdź do tego merytorycznie, odrzuć emocje. Chyba, że nie chcesz przestać pić i tylko ściemniasz bliskich.
Współczesne leczenie alkoholizmu cechuje się już wysoką skutecznością. Warunek zgłoś się do profesjonalistów. Uważaj na pajaców, którzy chcą szukać przyczyn dlaczego pijesz itd. Tzw. psychoterapeuci, bez wykształcenia lub z dyplomem szkoły pedagogicznej lub resocjalizacji to osoby z kompleksami, których poziom intelektualny nie pozwolił na studiowanie medycyny a koniecznie chcą coś leczyć. Podobnie nawiedzeni alkoholicy, obecnie nie pijący, uważają że mogą cokolwiek wyleczyć. Sprawdź jak wygląda standard terapii ZZA.

Szczegóły strony odwyk-alkoholowy-na6.blogspot.com:

Podlinkuj stronę odwyk-alkoholowy-na6.blogspot.com:

Czy odwyk jest tak trudny?

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 4 Odwiedziny googlebot 30

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Alkohol etylowy - dualizm »

  Z jednej strony substancja bardzo popularna na spotkaniach towarzyskich, ułatwiająca kontakty interpersonalne. Z drugiej śmiertelna trucizna, spożywana często w ukryciu i samotności jako "lek na frustrację" Który temat wywołuje podobną ilość dyskusji. Czasami interwencje obserwowało się na poziomie rządowym, np. prohibicja, nawiasem mówiąc nieskuteczna, w USA. Ścisłe regulacje sprzedaży, licencje, wysoka akcyza i inne podatki, nie ma skutecznych metod na ograniczenie choroby alkoholowej. Wciąż obserwuje się alkoholizm młodzieży, który ma konsekwencje w ciągu całego dalszego życia. Wydajemy bardzo duże kwoty publicznych pieniędzy na nic nie dającą profilaktykę. Zainteresowało Cię, zajrzyj na nasz portal.

  Data dodania: 24 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie alkoholizmu - Klinika odwykowa »

  Do 2008 roku nie istniała w Polsce prywatna Klinika odwykowa. Działające prywatne placówki psychiatryczne prowadziły leczenie odwykowe jedynie jako pod-specjalizację. Zresztą wiodąca z nich zdecydowaną większość przyjęć realizowała w ramach leczenia refundowanego przez NFZ. Uzupełniając tę lukę stworzyliśmy NZOZ Medox, mały kameralny szpital, dyskretnie położony w pobliżu Warszawy. Naszą podstawową specjalizacją jest leczenie choroby alkoholowej a także powikłań alkoholizmu, efekt staramy się osiągać poprzez współpracę licznych specjalistów, w tym fizjoterapeuty, internisty, psychiatry i psychologów. Dzięki pozytywnym opiniom naszych pacjentów przez pierwsze try lata działalności z naszej oferty skorzystało już 1500 pacjentów z całego Świata.

  Data dodania: 25 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Profesjonalne ośrodki leczenia alkoholizmu »

  Profesjonalne Ośrodki Leczenia alkoholizmu, powikłań choroby alkoholowej, współuzależnienia, DDA, zawiera informacje, dane adresowe.
  Dziś prawie każdy uważa, ze zna się na leczeniu choroby alkoholowej i jej następstw. Wielu pseudoterapeutów ma przekonanie, że za pomocą pogadanek osiągną sukces. Bardzo przestrzegamy przed takimi, którzy twierdzą, że mają 100% skuteczności, że wszyscy ich pacjenci utrzymują abstynencję. W Polsce istnieje ok. 60 nielegalnych tzw. "klinik, ośrodków, centrów" oferujący leczenie choroby alkoholowej. Są to placówki założone przez oszustów żerujących na cudzej tragedii. Mają nadzieję, że "alkoholik" ze wstydu nie będzie żądał zadośćuczynienia.
  W związku z tym założyliśmy nasz katalog, który zawiera sprawdzone placówki.

  Data dodania: 05 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Dorosłe dzieci alkoholików »

  Wśród badaczy słychać spór dlaczego osoby wychowane w rodzinach dysfunkcyjnych, dotkniętych alkoholizmem, źle funkcjonują w dorosłym życiu. Jedni twierdzą, ze za sprawą genów przekazanych przez matkę czy tez ojca alkoholika są one skazane na zaburzenia nastroju lub osobowości. Inni widzą przyczynę w czynnikach środowiskowych. Niezależnie kto ma rację, DDA dziś jest uznawane za syndrom chorobowy, osoby z tym rozpoznaniem mają wiele cech wspólnych.

  Data dodania: 23 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Leki nasenne »

  Mało kto się domyśla, ze leki nasenne i benzodiazepiny nalezą do najlepiej sprzedających się medykamentów. Otuż fakty są zdumiewające i groźne: prawdopodobnie co najmniej co 20 obywatel jest uzależniony od tych leków, co piąty wypadek powoduje osoba pod ich wpływem, przyjmuje je na pewno statystycznie co 7 krajan. Polacy są na czołowym miejscu w Europie pod względem spożycia leków, jemy je opakowaniami. Warto przeczytać jak pomóc osobie uzależnionej od BZD, jak wygląda ostre zatrucie lekami i jak prowadzić pierwszą pomoc.

  Data dodania: 23 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych »

  Parpa - została stworzona i działa jako agenda Ministerstwa Zdrowia, zajmuje się wytyczaniem standardów, monitoringiem, przydzielaniem akredytacji polskim placówkom leczenia choroby alkoholowej. Pod jej nadzorem prowadzone są liczne społeczne kampanie związane z problematyka alkoholizmu, np.: przeciwdziałające prowadzeniu pojazdów pod wpływem-wyhamuj w porę, piciu alkoholu przez matki w ciąży-ciąża bez alkoholu. Witryna jest rozbudowana zawiera katalog polskich placówek lecznictwa odwykowego, liczne multimedia. Artykuły na temat leczenia alkoholizmu, forum, gdzie użytkownicy dzielą się doświadczeniami, specjaliści mogą uzyskać porady, szukać pracy. Zamieszczane są również projekty unijne związane z chorobą alkoholową.

  Data dodania: 16 12 2012 · szczegóły wpisu »
 • medox.org.pl »

  NZOZ Medox to już legenda polskiego lecznictwa odwykowego, powstał w roku 2008 i zdobył pozycję lidera. Dzięki doświadczeniu kadry medycznej, wykorzystaniu najnowszych metod leczenia uzależnień, holistycznej polityce podejścia do pacjenta, przyciąga klientów z całego świata, głównie Europy I USA. To już tysiące hospitalizacji, ukończonych terapii. Łącząc dokładną diagnostykę, leczenie wszelkich zaburzeń psychicznych z nowymi trendami psychoterapii i farmakologii stanowi wzór dla innych placówek z całego świata.

  Data dodania: 26 12 2013 · szczegóły wpisu »
 • Blog Kazika psychochologa »

  Początkujący psycholog ma wiele dylematów, w którą stronę się zwrócić. Psychologia to bardzo szeroka dziedzina, praktycznie harmonijny rozwój we wszelkich jej zakamarkach jest niemożliwy. Diagnoza, znajomość psychopatologii, neuropsychologii, zagadnienia związane z kontaktem terapeutycznym, psychoterapia, interwencje, opiniowanie sądowe, ty tylko niektóre kierunki rozwoju. A do tego dziedziny związane z uzależnieniami, reakcjami sytuacyjnymi, depresją, organicznymi uszkodzeniami OUN.
  Właśnie te tematy oraz okoliczności edukacji, zdobywania certyfikatów chcę poruszać na moim blogu.
  Osobiście skłaniam się do drążenia tematu zależności, ponieważ to najlepszy target możliwy w szybkim tempie do osiągnięcia. Najwygodniejsze i najlepiej płatne sa sprawy związane z psychologią biznesu, praktycznie żadna odpowiedzialność, bo brak kontaktu z chorymi, dobrze płatne godziny, można też liczyć na szkolenia opłacane z EU. Jednak środowiska prawdziwego biznesu wolą ludzi bardziej doświadczonych niż młodych psychologów ze świeżymi pomysłami.
  Liczę na odwiedziny i liczne komentarze, zachęcam do dyskusji.

  Data dodania: 24 11 2016 · szczegóły wpisu »
 • Odwyk alkoholowy »

  W naszym Kraju żyje ok. 4-5 milionów osób z problemem uzależnienia od silnych substancji psychoaktywnych. Medycyna ma w stosunku do nich bardzo ograniczona ofertę. Nowoczesne farmakologiczne metody leczenia zależności dopiero zyskują popularność. Dlatego wspólnoty samopomocowe typu AA i AN wciąż odgrywają ogromna rolę w terapii uzależnień.

  Nowe technologie w tym internet niosą ze sobą nowe możliwości dotarcia do osób uzależnionych, ich wsparcia, niesienia pomocy i psychozo-edukacji. Właśnie dlatego pisze tego bloga i zapraszam do dyskusji i czytania.

  Data dodania: 25 02 2016 · szczegóły wpisu »
 • Uzależnienia to również podójna diagnoza »

  Otwierając Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medox, twórcy, lekarze mieli zamiar oddać do użytku placówkę, która będzie przykładać największa uwagę do dokładnej diagnozy i terapii psychiatrycznej. Dotychczas istniejące zakłady nie prowadziły procesu diagnostycznego. Psychiatrę na odwyku można było spotkać sporadycznie. Pacjent miał w większości kontakt jedynie z tzw. terapeutą uzależnień, osobą bez wykształcenia medycznego. Codziennie spotykaliśmy osoby, które z nasilonymi objawami depresji nie były właściwie leczone.
  Tzw. terapeuci nie znając psychopatologii, nie potrafiąc rozpoznać schorzeń towarzyszących przeważnie tłumaczyli pacjentom, że to żal po odstawieniu alkoholu. Niestety czasami kończyło się to samobójstwem.
  W naszym zakładzie to lekarze nadzorują proces leczenia, preferujemy medyczne, biologiczne podejście do choroby

  Data dodania: 16 04 2016 · szczegóły wpisu »