Uzależnienia to również podójna diagnoza

Uzależnienia to również podójna diagnoza Otwierając Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medox, twórcy, lekarze mieli zamiar oddać do użytku placówkę, która będzie przykładać największa uwagę do dokładnej diagnozy i terapii psychiatrycznej. Dotychczas istniejące zakłady nie prowadziły procesu diagnostycznego. Psychiatrę na odwyku można było spotkać sporadycznie. Pacjent miał w większości kontakt jedynie z tzw. terapeutą uzależnień, osobą bez wykształcenia medycznego. Codziennie spotykaliśmy osoby, które z nasilonymi objawami depresji nie były właściwie leczone.
Tzw. terapeuci nie znając psychopatologii, nie potrafiąc rozpoznać schorzeń towarzyszących przeważnie tłumaczyli pacjentom, że to żal po odstawieniu alkoholu. Niestety czasami kończyło się to samobójstwem.
W naszym zakładzie to lekarze nadzorują proces leczenia, preferujemy medyczne, biologiczne podejście do choroby

Szczegóły strony klinika-medox.blogspot.com:

Podlinkuj stronę klinika-medox.blogspot.com:

Uzależnienia to również podójna diagnoza

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 7 Odwiedziny googlebot 43

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Esperal Warszawa - "wszywka" »

  Wszywać czy nie wszywać, oto jest pytanie. Psychoterapeuci oczywiście broniąc swoich dochodów mówią nie, chirurdzy tak, z podobnych powodów. A doświadczeni specjaliści mają dylematy. Po zaprzestaniu produkcji "wszywek" na licznych forach powstało tysiące postów, w których głównie rodziny alkoholików domagały się wznowienia sprzedaży Esperalu. Rynek i potrzeby wymusił powrót tego leku do aptek. I trzeba przyznać, że istnieją pacjenci, którzy tylko po implantacji Disulfiramu utrzymują abstynencję.
  Esperal jeszcze długo będzie gorąco dyskutowany. A trzeba wiedzieć, że istnieją firmy w USA, które za kilka tysięcy $ organizują wycieczki do Polski związane z implantacją Esperalu.

  Data dodania: 21 03 2017 · szczegóły wpisu »
 • Alkohol etylowy - dualizm »

  Z jednej strony substancja bardzo popularna na spotkaniach towarzyskich, ułatwiająca kontakty interpersonalne. Z drugiej śmiertelna trucizna, spożywana często w ukryciu i samotności jako "lek na frustrację" Który temat wywołuje podobną ilość dyskusji. Czasami interwencje obserwowało się na poziomie rządowym, np. prohibicja, nawiasem mówiąc nieskuteczna, w USA. Ścisłe regulacje sprzedaży, licencje, wysoka akcyza i inne podatki, nie ma skutecznych metod na ograniczenie choroby alkoholowej. Wciąż obserwuje się alkoholizm młodzieży, który ma konsekwencje w ciągu całego dalszego życia. Wydajemy bardzo duże kwoty publicznych pieniędzy na nic nie dającą profilaktykę. Zainteresowało Cię, zajrzyj na nasz portal.

  Data dodania: 24 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • Detoks narkotykowy Warszawa »

  Nasz serwis, przedstawia prywatne i publiczne placówki z Warszawy i bliskiej okolicy, zajmujące się leczeniem osób uzależnionych od środków psychoaktywnych, narkotyków.
  Informacje o oddziałach detoksykacyjnych wraz z ich ofertą, innych oddziałach szpitalnych, poradniach leczenia uzależnień, oddziałach dziennych, gabinetach prywatnych psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów, programach leczenia substytucyjnego z Warszawy.
  Serwis jest moderowany przez osoby zawodowo zajmujące się leczeniem narkomanii, posiadające specjalistyczne medyczne wykształcenie. Specjalistów zachęcamy do dodawania opisów swoich placówek z ofertą.

  Data dodania: 04 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Encyklopedia alkoholizmu »

  alkoholizm.co warto wiedzieć, taki zamiar przyświeca serwisowi wykonanemu na skrypcie wiki. Burzmy mity krążące wśród ludzi. Eliminujmy fałszywych terapeutów, polecajmy sprawdzone ośrodki. Internetowa baza wiedzy na temat alkoholizmu, metod jej leczenia, od historii do współczesności. Leksykon pojęć, moderowany przez profesjonalistów, postaramy się razem ze społecznością tej wiki stworzyć wartościowy portal, służący ludziom. Co to jest odwyk, detoks, klinika odwykowa, delirka, pojęcia naukowe i slang terapeutyczny. Zapraszamy i zachęcamy do współtworzenia.

  Data dodania: 05 09 2012 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie choroby alkoholowej »

  O chorobie alkoholowej i metodach jej leczenia pisano już tomy. Jednak wciąż brakuje tekstów pisanych przez osoby z praktyczna wiedza popartą biologicznym wykształceniem. Jest kilka metod, praktyk, które maja znacznie większą przydatność w procesie terapeutycznym. Na pewno trzeba wspomnieć o AA, co prawda skuteczność jest kilkuprocentowa, wie porównywalna z psychoterapią uzależnień, jednak dominującą zaleta jest kilkadziesiąt lat doświadczeń wspólnoty i niegenerowanie kosztów z wydatków publicznych. Chcesz wiedzieć czy detoks alkoholowy to leczenie alkoholizmu, jak rozpocząć udział w grupie Anonimowych alkoholików, zajrzyj na naszą stronę, poczytaj.

  Data dodania: 16 02 2013 · szczegóły wpisu »
 • Alkoholizm, DDA, uzależnienia »

  Alkoholizm jest jednym z najstarszych uzależnień fizjologicznych. Obok alkoholu silną zależność fizyczna wywołują tylko środki odurzające wytwarzane z maku - opioidy i leki uspokajające. Uzależnienia wywołują szereg szkód u chorego, zdrowotnych, emocjonalnych, społecznych. Traci zdolność do pracy, rujnuje rodzinę, obniża mu się status na każdym polu. Cierpi sam pacjent i jego bliscy. U rodziny często obserwuje się objawy współuzależnienia, podporządkowują oni swoje życie i emocje nałogowi. Zobacz jak funkcjonuje dziecko w rodzinie alkoholowej, na co jest narażone, jak kształtuje się jego poczucie wartości i jakie konsekwencje spotkają je w dorosłym życiu z syndromem DDA. Jak radzić sobie z rosnącą niechęcią do siebie i do rodziny.

  Data dodania: 16 02 2013 · szczegóły wpisu »
 • medox.org.pl »

  NZOZ Medox to już legenda polskiego lecznictwa odwykowego, powstał w roku 2008 i zdobył pozycję lidera. Dzięki doświadczeniu kadry medycznej, wykorzystaniu najnowszych metod leczenia uzależnień, holistycznej polityce podejścia do pacjenta, przyciąga klientów z całego świata, głównie Europy I USA. To już tysiące hospitalizacji, ukończonych terapii. Łącząc dokładną diagnostykę, leczenie wszelkich zaburzeń psychicznych z nowymi trendami psychoterapii i farmakologii stanowi wzór dla innych placówek z całego świata.

  Data dodania: 26 12 2013 · szczegóły wpisu »
 • Radzenie sobie z gniewem »

  Pokonać swój gniew nie jest sprawą łatwą, trzeba by
  szczególnie ostrożnym próbując łagodzić swój stres czy też napięcie, wynikające z niego obawy za pomocą odpowiednich leków. Na pewno nie powinniśmy stosować się do rad nieprofesjonalistów, tak zwanych znajomych. Często ich doradztwo z zakresu farmakologii nie musi być dobrym rozwiązaniem dla nas. Zawsze pamiętajmy jednak, aby starać się zasięgnąć pomocy dobrego specjalisty, psychiatry. Złość niestety może nas kosztować naprawdę bardzo wiele siły. Jeśli popatrzymy względem fizjologicznym agresywny gniew należy do strefy tak zwanej, ,A’’, gdyż bezpośrednio wytwarzamy hormony stresu, który osłabia układ odpornościowy oraz do strefy B. Strefa ta działa, gdy czujemy się osobiście zaatakowani czy też nierespektowani, co zawsze odbija się na naszym poczuciu. Widzimy tu, że pokonać gniew nie jest prosto, przy tym wszystkim obowiązuje nas naturalna zasada, ,energii’’. To co potrzebujemy jest w dużej.
  Jeżeli gniewamy się zbyt często i zbyt dużą nienawiścią, tracimy to co może szczególnie znaczyć o naszym człowieczeństwie.

  Data dodania: 27 02 2014 · szczegóły wpisu »
 • http://medox-lekomania.pl »

  Wraz ze zmianą sytuacji społeczno-ekonomicznej naszego społeczeństwa zmieniają się jej uzależnienia. Obecnie prym wśród zależności w populacji osób pracujących wiedzie lekomania. Spora grupa osób ma problemy ze snem, odczuwa niepokój, lęki, zaburzenia nastroju. Skłania ich to do przyjmowania coraz to większej ilości leków. Rzadko kiedy odwiedzają psychiatrę, częściej znajomego lekarza lub doktora z POZ. Niestety zapisuje on często leki działające szybko i doraźnie, które z kolei nadużywane prowadzą do uzależnienia. Sprawdź jak bezpiecznie leczyć lekomanię, zapytaj specjalistów, którzy zbierają doświadczenia od lat.

  Data dodania: 02 11 2014 · szczegóły wpisu »
 • Czy odwyk jest tak trudny? »

  Chorzy na alkoholizm gdy słyszą o odwyku dostają ciarek lub wpadają w dysforie. Lęk, drażliwość, niepokój, samo słowo odwyk dla czynnych alkoholików brzmi jak "piekło". Jak każda choroba psychiczna również ZZA łączy się z brakiem krytycyzmu. Pacjenci minimalizują, wypierają szkody związane z piciem. Przeważnie zaszkodziła im sałatka lub popitka, przecież wszyscy wiemy ile się dziś dodaje chemii. Wódka nie szkodzi a piwo to nie alkohol. Każdy zna bzdury, mity często powtarzane nawet przez niedouczonych lekarzy, lampka koniaku pomaga na serce, kieliszek wina jest dobry na niedokrwistość, piwo pomaga na nerki itd.
  Alkoholicy wymyślą wiele bajek aby móc się napić.
  Gdy nasz problem podejdź do tego merytorycznie, odrzuć emocje. Chyba, że nie chcesz przestać pić i tylko ściemniasz bliskich.
  Współczesne leczenie alkoholizmu cechuje się już wysoką skutecznością. Warunek zgłoś się do profesjonalistów. Uważaj na pajaców, którzy chcą szukać przyczyn dlaczego pijesz itd. Tzw. psychoterapeuci, bez wykształcenia lub z dyplomem szkoły pedagogicznej lub resocjalizacji to osoby z kompleksami, których poziom intelektualny nie pozwolił na studiowanie medycyny a koniecznie chcą coś leczyć. Podobnie nawiedzeni alkoholicy, obecnie nie pijący, uważają że mogą cokolwiek wyleczyć. Sprawdź jak wygląda standard terapii ZZA.

  Data dodania: 19 04 2017 · szczegóły wpisu »